Jagiellonia przygotowuje się na świętowanie tytułu? Zenek Martyniuk wyjawił plany klubu

Zespół muzyczny Akcent mógł nieświadomie ujawnić plany Jagiellonii Białystok na ewentualne świętowanie tytułu mistrzowskiego. W harmonogramie zespołu Zenona Martyniuka znalazł się koncert na stadionie w Białymstoku.
Trwający sezon jest niezwykle udany dla Jagielloni Białystok. Po 29 kolejkach zespół dowodzony przez Adriana Siemieńca jest liderem Ekstraklasy. Na 5 kolejek przed końcem ligi Jaga ma 4 punkty przewagi nad drugim w tabeli Śląskiem Wrocław.

Jagiellonia zmierza po mistrzostwo Polski. Przewaga nad resztą stawki nie jest duża, jednak ostatnia forma największych rywali białostoczan jest dramatyczna. Jagiellonia jest liderem ligi nieprzerwanie od 24. kolejki.

Na tę chwilę Jagiellonia wydaje się być największym faworytem do zdobycia mistrzostwa Polski. Bardzo prawdopodobne, że w Białymstoku szykują się już na świętowanie sukcesu, jakim niewątpliwie byłoby wygranie Ekstraklasy. Choć władze Jagi nic oficjalnego jeszcze nie zapowiedziały, to w mediach pojawiły się pewne przecieki.

Potencjalne plany Jagielloni mógł ujawnić zespół muzyczny Akcent. Na ich profilu na Facebooku pojawił się ostatnio harmonogram wydarzeń, w których Zenek Martyniuk i spółka wezmą udział. Przy dacie 25 maja pojawiła się informacja o koncercie na stadionie Jagielloni po meczu z Wartą Poznań. Będzie to ostatnie spotkanie Jagi w tym sezonie Ekstraklasy. W przypadku zdobycia mistrzostwa byłaby to idealna okazja do świętowania tytułu.
Wspomniany wpis szybko został edytowany. W historii edycji wciąż jednak widnieje informacja o koncercie zespołu Akcent na obiekcie Jagielloni. Póki co w tym temacie nie ma żadnych oficjalnych informacji. Należy to uznać za ciekawostkę, choć z pewnością, coś może być na rzeczy.

AKTUALIZACJA:

Tuż po opublikowaniu niniejszego artykułu uzyskaliśmy informację z klubu w tym temacie. Koncert Zenona Martyniuka był zaplanowany już dużo wcześniej. Nie ma to nic wspólnego z ewentualnym świętowaniem tytułu mistrzowskiego. Pojawienie się gwiazdy disco polo jest związane z obecnością na meczu z Wartą Młodej Ultry. Na specjalnie przygotowanym sektorze ma pojawić się do 5 200 najbardziej zagorzałych młodych kibiców Jagiellonii. Koncert Zenka Martyniuka miał być niespodzianką właśnie dla tych najmłodszych kibiców. Pierwsze wydarzenie z udziałem Młodej Ultry miało miejsce w maju ubiegłego roku przy okazji meczu z Cracovią, wówczas w specjalnym sektorze młodych ultrasów pojawiło się 4 500 młodych kibiców.


źródło: Facebook (Akcent)

Michał Budzich

Dodaj komentarz