Jacek Góralski nie podbił Bundesligi. Latem ma zmienić klub

Wraz z końcem tego sezonu najprawdopodobniej zakończy się również przygoda Jacka Góralskiego z VfL Bochum. 21-krotny reprezentant Polski nie zdołał zawojować Bundesligi.

W letnim oknie transferowym Jacek Góralski został piłkarzem VfL Bochum. Polski pomocnik trafił do Bundesligi z kazachskiego Kajratu Ałmaty. Góralski związał się z niemieckim klubem umową do końca sezonu 2023/2024,

Jacek Góralski nie miał łatwego początku w nowym klubie. Rozpoczął sezon z urazem oka. Gdy się z tym już uporał, przydarzyły mu się problemy mięśniowe. Przełożyło się to na łączną liczbę występów Góralskiego w nowym klubie. W tym sezonie rozegrał zaledwie 4 mecze w Bundeslidze. Mimo że jest już zdrowy, to w ostatnich tygodniach ma problem, by w ogóle załapać się do kadry meczowej.

Wygląda na to, że w Bochum nie wiążą już przyszłości z Góralskim. Według tamtejszych mediów niemiecki klub rozstanie się z Polakiem po zakończeniu tego sezonu. Nie wiadomo jednak jeszcze, w jaki sposób obie strony się ze sobą rozejdą, gdyż piłkarz ma ważny kontrakt do końca przyszłego sezonu.

Michał Budzich