Iker Casillas wraca do Realu Madryt! Świetna wiadomość dla kibiców

We wtorek zarówno Real Madryt, jak i Iker Casillas ogłosili świetną wiadomość dla kibiców „Królewskich”. Iker Casillas wraca do klubu! I to w zupełnie nowej roli.

Bramkarz odwiesił buty na kołek w zeszłe wakacje. Przez ostatnie 5 lat bronił barw FC Porto, dla którego rozegrał 156 meczów. Hiszpan przez lwią część swojej kariery był jednak związany z Realem Madryt. W stołecznym klubie wystąpił aż 725 raz.

Teraz Casillas wraca do swojego domu. Były goalkeeper będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora dla Fundacji klubowej. Informację na Twitterze najpierw podał klub, a później potwierdził to sam 39-latek.

Prawdziwa legenda

W swojej piłkarskiej przygodzie Casillas wygrał wszystko, co mógł. W swoim dorobku ma mistrzostwo świata (2010) oraz dwa mistrzostwa Europy (2008 i 2012) zdobyte z reprezentacją. Z Realem Madryt 3-krotnie sięgał po zwycięstwo w Lidze Mistrzów, a oprócz tego 5-krotnie zostawał mistrzem Hiszpanii.

Co ciekawe, tylko dwa razy otrzymał tytuł bramkarza roku. Pierwszy raz stało się to w sezonie 2007/08 w barwach „Królewskich”. Na drugie wyróżnienie tego typu musiał czekać aż do sezonu 2018/19. Wówczas bronił już barw FC Porto.

W Portugalii raz sięgnął po mistrzostwo ligi. Dwa razy wygrywał także Superpuchar.