Iga Świątek wygrała Roland Garros! Tyle otrzyma za zdobycie tytułu

Iga Świątek po raz czwarty w karierze wygrała turniej Roland Garros. W mediach ukazała się suma, jaką ma otrzymać Polka za zdobycie tytułu.
W niedzielne popołudnie odbył się finał kobiecego turnieju French Open. W wielkim finale zmierzyły się ze sobą Iga Świątek i Jasmine Paolini. Zwycięstwo padło łupem Polki, która bez większych problemów pokonała rywalkę 2:0 (6:2, 6:1). Po drodze do finału Iga Świątek przegrała zaledwie jednego seta.

Dla Igi Świątek było to już czwarte zwycięstwo w turnieju Roland Garros. Francuski turniej Polka wygrała po raz trzeci z rzędu. W sumie dla Świątek był to piąty turniej wielkoszlemowy. Poza czterema trofeami French Open Polka wygrała jeszcze US Open.

Wraz z wielkimi sukcesami pojawiają się wielkie pieniądze. Naprawdę wielkie. O nagrodach z tytułu zwycięstwa we French Open pisał dziś portal „Interia”. Za zwycięstwo we francuskim turnieju Iga Świątek otrzyma 2,4 miliona euro. W przeliczeniu na naszą walutę daje to ok. 10,4 miliona złotych.
Jak wyliczyła „Interia”, w całej swojej dotychczasowej karierze Iga zarobiła łącznie w granicach 24 milionów dolarów. W samym ubiegłym roku było to z kolei około 10 milionów dolarów. Mowa oczywiście o kwotach brutto.


źródło: Interia

Michał Budzich

Dodaj komentarz