Hitowy transfer Legii? Był gwiazdą reprezentacji Polski podczas EURO 2016

Legia Warszawa, po zdobyciu mistrzowskiego tytułu, nie zamierza się zatrzymywać. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Dariusz Mioduski przyznał, że do klubu może trafić 5-6 zawodników.

Mówiąc „hitowy transfer Legii” mieliśmy oczywiście na myśli zakontraktowanie Bartka Kapustki. O potencjalnym transferze Kapustki do Legii mówiło się już przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. Wtedy temat ucichł, lecz teraz wraca jak bumerang. Głos na temat transferu zabrał sam prezes klubu.

Bartek ma jeszcze kontrakt z Leicester, ale to idealny przykład piłkarza, który co najmniej rok temu powinien był zagrać w Legii. Gdyby chciał się u nas odbudować, zapraszamy.

Wspomniane 5-6 transferów jest również uzależnione od ostatecznego budżetu na transfery, a budżet jest głównie uzależniony od potencjalnego odejścia Karbownika, na którym Legia może zarobić do 10 milionów euro. Kolejnym czynnikiem warunkującym, to ile ostatecznie będzie wynosił budżet, jest awans do europejskich pucharów. Jak podkreśla Mioduski, awans jest niezbędny.

Mamy to wpisane w budżet, puchary są niezbędne, byśmy szli do przodu. Nie zrobimy postępu, łatając dziurę transferami. […] Bez tego trudno byłoby nam spiąć budżet.

Jeśli nie sprzedamy Michała Karbownika, to budżet będzie niewielki. Transfer to nie tylko kwota płacona klubowi, ale też pensja piłkarza, premia za podpis. Z powodu pandemii straciliśmy ponad 20 milionów zł, ale jesteśmy w stanie podziałać na rynku transferowym.

Dodatkowo w wywiadzie prezes Legii wypowiedział się nt. potencjalnych transferów z polskiej ligi.

Damjan Bohar? Raczej nikt nie zapłaci za niego miliona euro.
Przemysław Płacheta? Już prawie był u nas. Mieliśmy niemal wszystko dogadane, ale ostatecznie się nie udało.
Jorge Felix? Na polską ligę to fantastyczny zawodnik, ale czy jest w stanie grać na wyższym poziomie pod względem przygotowania fizycznego i intensywności?
Dusan Kuciak? Dobry bramkarz i jedna z opcji, ale nie wiem, czy transfer jest możliwy do przeprowadzenia, bo Słowak ma kontrakt z Lechią.

Poza tym Dariusz Mioduski zdradził pozycje, które wymagają koniecznego wzmocnienia. Wśród priorytetów znajdują się bramkarz (z powodu odejścia Majeckiego) oraz napastnik (kontuzja Kante).

Michał Budzich