Hit transferowy z udziałem trenera w Ekstraklasie? Media informują o możliwej zmianie w Cracovii

Według portalu „WP Sportowe Fakty” Jacek Zieliński po sezonie zostanie zwolniony z Cracovii. Pojawiło się już nawet nazwisko jego potencjalnego zastępcy. Mówi się o ruchu, który byłby zostać odebrany jako hit. 
Mimo kapitalnego startu rundy wiosennej i wygranej 6-0 z Radomiakiem, Cracovia znalazła się w kryzysie. Od tamtego efektownego zwycięstwa „Pasy” nie wygrały żadnego z pięciu kolejnych meczów. W związku z tym spadła na 14. miejsce w tabeli Ekstraklasy i ma zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Trenerski hit transferowy?

Kryzys może się odbić na pozycji Jacka Zielińskiego, który pracuje w Cracovii od 2021 roku. Portal „WP Sportowe Fakty” twierdzi, że 62-latek znalazł się na wylocie z klubu. Jego kontrakt, obowiązujący do końca sezonu, najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony, niezależnie od kolejnych wyników.

– Według informacji WP SportoweFakty, wygasająca z końcem sezonu umowa 62-latka nie zostanie przedłużona bez względu na to, czy Jacek Zieliński spełni postawione przed nim wymagania, czy nie – czytamy. 

Portal twierdzi również, że wybrano już następcę Zielińskiego. Tym miałby zostać obecny szkoleniowiec Warty Poznań – Dawid Szulczyk.
– Na następcę Zielińskiego w Cracovii wytypowano Dawida Szulczka. Według naszych informacji angaż 34-latka przy Kałuży 1 jest na ostatniej prostej – informuje „WP Sportowe Fakty”.

Jeśli taki transfer doszedłby do skutku, to mówilibyśmy o hitowym ruchu trenerskim w Ekstraklasie. Dawid Szulczyk uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych polskich szkoleniowców młodego pokolenia. Szczególnie pokazał to ubiegły sezon, w którym Warta długo biła się o 5. miejsce w tabeli, choć finalnie skończyła go na 8. pozycji.