Hiszpańskie media o Lewandowskim po porażce Barcelony: „Zawiódł, gdy zespół go potrzebował”

Hiszpańskie media nie oszczędzają Roberta Lewandowskiego po porażce FC Barcelony. Choć polski napastnik strzelił bramkę, to i tak został zrugany przez dziennikarzy. Podkreślają, że „zawiódł, gdy zespół najbardziej go potrzebował”.
Robert Lewandowski znowu się przełamał i strzelił ósmego gola w tym sezonie. Finalnie niewiele dało to jednak Barcelonie, która przegrała w derbach z Gironą aż 2-4. Mistrzowie Hiszpanii zajmują dopiero 4. miejsce w lidze, podczas gdy rewelacja rozgrywek zasiada na fotelu lidera.

Gorycz

W Hiszpańskich mediach nie brakuje ocen gry Lewandowskiego. Zdecydowana większość jest jednak zgodna – Polak, mimo strzelonego gola, zawiódł. Kataloński „Sport” przyznał 35-latkowi ocenę „5”, wspominając, że mecz mógłby się potoczyć inaczej, gdyby wykorzystał świetną okazję.
– W kolejnym trudnym meczu przynajmniej udało mu się strzelić gola. Miał dogodną sytuacją na doprowadzenie do remisu w końcówce, ale nie zdołał skierować piłki do bramki – czytamy.

Do tej samej sytuacji odnosi się także „Mundo Deportivo”. Wypominają mu wspomnianą sytuację, która mogła doprowadzić do remisu 3-3 i ustalić wynik.

Robert Lewandowski miał piłkę na wagę remisu… nie trafił [WIDEO]
– Po raz kolejny był to zwykły mecz, w którym dziewiątka była mniej poszukiwana niż pożądana. W pierwszej połowie miał tylko jedną naprawdę dobrą szansę i była ona celna. Jednak pod koniec Lamine Yamal wyłożył mu idealną piłkę na 3:3, a polski napastnik, już zdesperowany, wykończył ją… barkiem – podsumowali. 

Dziennikarz „MD”, Ferran Martinez zauważył natomiast, że „Lewy” zaprezentował na murawie dwa różne oblicza. Kiedy Barcelona dominowała – doprowadził do wyrównania. Kiedy jednak drużyna go potrzebowała – zniknął.
– Polski napastnik doprowadził do remisu, gdy Barcelona najbardziej dominowała. Zawiódł, gdy jego zespół najbardziej go potrzebował – podkreślił.