Hajto ostro o swoim byłym klubie! „Zrobili pośmiewisko”

Schalke należy do TOP 20 najbogatszych klubów w Europie. Za nimi jeden z najgorszych sezonów od 1983 roku, kiedy to spadli z Bundesligi. Zespół Davisa Wagnera zajął 12. miejsce i z drużyny, która walczyła w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, stali się ligowym średniakiem.

Tomasz Hajto grał w Schalke przez 4 lata. W tym czasie zdobył 2 Puchary Niemiec i rozegrał prawie 150 spotkań. Były reprezentant Polski nie jest zachwycony obecną sytuacją w klubie z Gelsenkirchen.

Fakt, że Schalke nie wygrało żadnego z szesnastu meczów z rzędu, jest prawdziwym skandalem. Zawsze szukają wymówek. Zrobili z Schalke pośmiewisko. Brakuje w klubie takich osób jak ja, Tomasz Wałdoch czy Marc Wilmots, którzy umierali za Schalke na boisku. Kiedy te wartości wrócą, to kibice Schalke znowu będą świętować sukcesy. I tego szczerze życzę klubowi, aby jak najszybciej przeszedł przez ten kryzys. (…) Wszyscy w Gelsenkirchen i okolicach mają bzika na punkcie klubu. Potrzebne są jasne zasady i strategia. Zawodnicy pozwalali sobie na za dużo. Piłkarzom powinno być wstyd – powiedział Tomasz Hajto w wywiadzie dla reviersport.de

Kacper Polaczyk