Haaland zimą opuści Borussię? Real Madryt chce mieć go jak najszybciej w składzie

Real Madryt ostatnio nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Królewscy potrzebują wzmocnień i chcą, aby Erling Haaland dołączył do nich już zimą.

Tuż przed przerwą reprezentacyjną Real Madryt przegrał z Valencią 1:4. W stolicy Hiszpanii znów pojawiły się głosy, że Królewskim przydałyby się wzmocnienia. Według mediów do ekipy Zinedine’a Zidana już zimą dołączy Erling Haaland.

Młody Norweg świetnie rozpoczął sezon. Haaland w przeciągu jedenastu spotkań strzelił 11 goli. Jedynym piłkarzem skuteczniejszym od napastnika Borussi jest Lewandowski, który w przy takiej samej ilości rozegranych meczów zdobył 13 bramek. Warto zauważyć, że Norweg ma 20 lat, a Polak 32 lata.

Haaland w styczniu podpisał kontakt z Borussią Dortmund, który obowiązuje do czerwca 2024 roku. Klauzura wykupu będzie aktywna dopiero za 2 lata i będzie wynosić 75 milionów euro. Media uważają, że Królewscy nie mają zamiaru czekać i już zimą chcą sprowadzić Norwega do siebie. Portal Le10Sport twierdzi, że Real Madryt jest gotów zapłacić za 20-latka 75 milinów i wypożyczyć do Borussi Lukę Jovicia.

Kacper Polaczyk