Kluby, które dołączą do Superligi zostaną zdegradowane do 5. ligi? Chaos w świecie piłki

W świecie piłki panuje aktualnie bardzo nerwowa atmosfera. 12 klubów chce stworzenia Superligi, która podkopie autorytet UEFY, jako największej organizacji piłkarskiej. Tym samym na znaczeniu straci Liga Mistrzów oraz Liga Europy. „Daily Mail” podaje, jaka droga czeka kluby, które dołączą do nowego tworu.

W niedzielę pojawiło się wiele informacji na temat Superligi. Swoje stanowisko szybko zajęła także UEFA, która zdecydowanie potępiła tworzenie nowych rozgrywek. Organizacja szykuje gigantyczny pozew przeciwko buntowniczym klubom. To jednak nie wszystko.

Nowy start

UEFA w porozumieniu z Serie A, La Ligą oraz Premier League zagroziło już, że drużyny, które dołączą do Superligi zostaną wykluczone z innych rozgrywek. W grę wchodzi również wyrzucenie ze wszystkich krajowych gier.

„Dialy Mail” podaje, że nie oznaczałoby to z kolei końca dla tych zespołów. Według dziennikarzy brytyjskiej gazety „Big Six”, które deklaruje chęć dołączenia do Superligi, mogłoby wrócić do gry w Premier League. Najpierw jednak zostaliby zdegradowani do 5. ligi.

Prawdopodobnie sytuacja będzie analogiczna w przypadku Juventusu, Interu czy Milanu z Serie A oraz Realu, Barcelony i Atletico z La Liga. Póki co nie mamy jednak oficjalnych informacji. Sytuacja jest dynamiczna.