UEFA idzie na drogę sądową. Szykuje się wielki pozew przeciwko Superlidze

UEFA już od lat posiada niemalże monopol na europejską piłkę nożną. Pomysł stworzenia Superligi stanowi zatem dla organizacji potwarz. Właśnie z tego powodu szykowany jest ogromny pozew przeciwko klubom, które chcą zorganizowania nowych rozgrywek.

W niedzielę gruchnęła tona informacji o zaawansowanym stopniu przygotowań Superligi. Pojawiły się szczegóły na temat klubów-założycieli, wyglądu ligi oraz szczebla zarządzającego. O wszystkim pisaliśmy jednak w innych tekstach, które znajdziecie w linkach poniżej:

Superliga ogłoszona jeszcze w niedzielę?! Zaskakujące doniesienia mediów

Oficjalnie: Superliga wchodzi w życie! Poznaliśmy szczegóły rozgrywek

Ogromne kary

W niedzielę UEFA ekspresowo zareagowała na plany klubowych gigantów. W porozumieniu z władzami La Liga, Premier League oraz Serie A zagroziła, że uczestnicy Superligi zostaną wykluczeni ze wszystkich innych rozgrywek.

To jednak nie koniec. Organizacja szykuje się do wejścia na drogę prawną. W tym celu kancelaria prawna w Nyonie pracuje nad ogromnym pozwem skierowanym w stronę zbuntowanych drużyn. Mówi się nawet o kwocie rzędu 60 miliardów euro.

UEFA wie, że powstanie Superligi będzie stanowić poważny problem dla Ligi Mistrzów. Rozgrywanie meczów nowych rozgrywek odbywać ma się w środku tygodnia, a więc wtedy, kiedy są spotkania pucharowe UEFY.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jak dalej potoczy się sytuacja. W piłce nastąpił jednak wielki rozłam, jakiego już od dawna nie doświadczyliśmy.