Gwiazdy Hollywood zainwestują w klub piłkarski! Przekazali w sumie 2 miliony funtów

Ryan Reynolds oraz Rob McElhenney zainwestowali w sumie 2 miliony funtów w Wrexham AFC. Walijski klub występuje obecnie na piątym szczeblu rozgrywek w Anglii.

Duet z Hollywod ogłosił swoje zainteresowanie inwestycją w klub już we wrześniu 2020 roku. Walijski klub, który na co dzień występuje na 5. poziomie rozgrywek w Anglii, ogłosił na swojej stronie internetowej, że RR McReynolds Company LLC przejęło stuprocentową kontrolę nad klubem.

Wrexham AFC

Wrexham AFC występuje obecnie na piątym poziomie rozgrywek w Anglii. Klub został założony w 1864 roku, co czyni go 3. najstarszym profesjonalnym klubem na świecie, a zarazem najstarszym w Walii. W sezonie 2007-2008 spadł z Football League Two do niższej dywizji, w której utrzymuje się po dziś dzień.

Kim są inwestorzy?

Ryan Reynolds oraz Rob McElhenney to osoby związane z Hollywood. Pierwszy z nich jest Kanadyjczykiem i najbardziej jest znany ze swoich ról w produkcjach z serii „Deadpool”. Z kolei McElhenney jest nie tylko aktorem, ale i m.in. producentem telewizyjnym.

– Razem z zawodnikami, personelem, kibicami i lokalną społecznością możemy teraz dążyć do naszego celu, jakim jest rozwój zespołu i awans do wyższej ligi. Wrexham AFC może się rozwijać tylko dzięki niesamowitym wysiłkom fundacji Wrexham Supporters Trust. Ich członkowie są odpowiednim odzwierciedleniem spójności i ducha miasta. Zawsze będą odgrywać ważną rolę w klubie – czytamy na stronie klubu.

Michał Budzich