Grzegorz Lato o zatrudnieniu Michała Probierza. „Przypomina mi to trochę Kazimierza Górskiego”

Grzegorz Lato wypowiedział się na temat zatrudnienia Michała Probierza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Były prezes PZPN-u porównał 50-letniego trenera do Kazimierza Górskiego.

Probierz jak Górski?

Cezary Kulesza w środowy poranek poinformował o nominowaniu Michała Probierza nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portal „WP Sportowe Fakty” poprosił Grzegorza Latę o komentarz do tej sytuacji. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej akceptuje wybór szefa federacji i porównuje byłego trenera Cracovii do… Kazimierza Górskiego.

– Był długo trenerem Cracovii z sukcesami. W młodzieżówce też miał wyniki. Przypomina mi to trochę Kazimierza Górskiego, który też najpierw prowadził młodzieżową reprezentację, a później odmłodził seniorską kadrę. Około 70 proc. młodzieżówki wystąpiło na mundialu w 1974 roku – powiedział Lato.

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! Znamy długość kontraktu [CZYTAJ]

– Mamy teraz wyjazd na Wyspy Owcze. Ale nie jest łatwo wyjść z kryzysu z dnia na dzień. To nie działa tak, że dzisiaj wybieramy trenera, a jutro będziemy zwyciężali. Z drugiej strony rywal nie jest mocny. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy się obudzą i będą występowali na takim poziomie, jaki prezentują w klubach – dodał były reprezentant Polski.

Media przez wiele dni informowały o „pojedynku” między Markiem Papszunem a Michałem Probierzem w walce o stołek. Grzegorz Lato nie zamierza jednak dyskutować z wyborem Cezarego Kuleszy. Ponadto docenia doświadczenie w prowadzeniu kadry u byłego trenera Cracovii.

– Papszun czy Probierz? Ta decyzja nie należy do mnie, dziennikarzy czy kibiców. Trzeba po prostu zaakceptować tę kandydaturę. Od początku mówiłem, że mam dwóch kandydatów. Probierz to pracownik PZPN-u, więc to w pewnym stopniu atut – podsumował.

Źródło: WP Sportowe Fakty