Grzegorz Krychowiak pozwał lekarza reprezentacji. Prokuratura podjęła decyzję

Przed kilkoma tygodniami Grzegorz Krychowiak złożył zawiadomienie do prokuratury na jego byłego już wspólnika, Jacka Jaroszewskiego. Dziś otrzymaliśmy nowe wieści w tej sprawie. Prokuratura podjęła decyzję.

W lipcu tego roku światło dzienne ujrzał konflikt na linii Grzegorz Krychowiak – Jacek Jaroszewski. Panowie przez lata współpracowali w piłkarskiej reprezentacji Polski, gdzie jeden był zawodnikiem, a drugi lekarzem.

W 2022 roku obaj panowie wraz z Pawłem Bamberem utworzyli centrum medyczne „MedKlinika”. Większościowym udziałowcem spółki „Medklinika Inwestyje” został Grzegorz Krychowiak, a na czele zarządu stanął jego brat Krzysztof. Centrum medyczne było jednak zarządzane przez spółkę córkę „Medklinika”.

Kiedy konflikt wyszedł na jaw, pełnomocnik braci Krychowiaków wyznał, że Jacek Jaroszewski potajemnie odwołał Krzysztofa Krychowiaka z zarządu spółki, a w jego miejsce powołał swoją żonę i Pawła Bambera. Nowy zarząd miał sprzedać 100% udziałów Tadeuszowi Fajferowi za 5 tysięcy złotych, gdzie bracia Krychowiakowie wartość wyceniali na kilka milionów złotych. W związku z zaistniałą sytuacją Grzegorz Krychowiak przekazał, że sprawa trafiła do Prokuratury. Więcej o tym konflikcie przeczytacie TUTAJ.

Po kilku tygodniach otrzymaliśmy nowe wieści w tej sprawie. Prokuratura podjęła już decyzję. Jak przekazał portal „Interia”, Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. Uznała zarzuty braci Krychowiaków za bezpodstawne. W postanowieniu Prokuratury napisano, że „czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego”. Prokuratura stwierdziła również, iż „brak jest dowodów na to, że doszło do wyrządzenia Spółce Medklinika Inwestycje Sp. z o.o. znacznej szkody majątkowej”.

„W okolicznościach przedmiotowej sprawy brak jest podstaw do przyjęcia, iż doszło do realizacji znamion czynu zabronionego z art. 296 § 2 i 3 k.k., gdyż brak jest dowodów na to, że doszło do wyrządzenia Spółce Medklinika Inwestycje Sp. z o.o. znacznej szkody majątkowej a tym bardziej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, która miałaby powstać poprzez sprzedaż 100% udziałów spółki Medklinika Sp. z o.o. początkowo Tadeuszowi Fajfer, a następnie Jackowi Jaroszewskiemu i Pawłowi Bamberowi” – przekazała Prokuratura.


źródło: interia

Michał Budzich