Grzegorz Krychowiak chwalony w Rosji. Miłe słowa znanego trenera

Grzegorz Krychowiak zalicza całkiem udany sezon w Rosji. Jeden z najbardziej znanych trenerów w Rosji, Leonid Słucki, nie krył pochwał w kierunku Polaka.

Obecny trener Rubina Kazań w rozmowie z portalem kazanfirst.ru poruszył kilka kwestii związanych z ligą rosyjską. Słucki stwierdził, że Lokomotiw jest jedną z najbardziej kompletnych drużyn, a zawodnicy tacy jak Krychowiak czy Joao Mario są ozdobą ligi.

Co mogę powiedzieć. Lokomotiw jest prawdopodobnie jedną z najbardziej kompletnych drużyn w Premier League. Moim zdaniem piłkarze tacy jak Krychowiak i Joao Mario są na ozdobą naszej ligi, a obecnie nie ma zbyt wielu takich piłkarzy. Naprawdę robią dużą różnicę.

Nie ma się co dziwić słowom Rosjanina. Krychowiak rozgrywa swój drugi sezon w Rosji, a już wyrósł na gwiazdę ligi. W 21 meczach strzelił 9 goli i zaliczył 4 asysty, co jak na defensywnego pomocnika jest fenomenalnym wynikiem. Z takim dorobkiem goli Polak znajduje się na 6. miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Krychowiak i spółka swój kolejny mecz w lidze rozegrają już jutro. Rywalem Lokomotiwu będzie Rubin Kazań, który jest trenowany przez wspomnianego Słuckiego.
Lokomotiw znajduje się na drugim miejscu w tabeli z 9-punktową stratą do liderującego Zenitu. Do końca sezonu 7 kolejek, więc raczej będzie już ciężko powalczyć o mistrzostwo. A przecież klub z Moskwy wciąż musi patrzeć za siebie, ponieważ tam znajduje się Krasnodar z zaledwie trzema punktami straty.
Michał Budzich