Grał w młodzieżowej reprezentacji Brazylii. Chce grać dla Polski

Ronald Cardoso Falkoski grał dla młodzieżowej reprezentacji Brazylii w kilku kategoriach wiekowych. W rozmowie na łamach „TVP Sport” przyznał, że byłby zaszczycony możliwością gra dla reprezentacji Polski.
Bohater tego tekstu urodził się w Brazylii. Ma 21 lat i głównie gra w środku pola. Jest piłkarzem brazylijskiego Gremio Porto Alegre. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 2 miliony euro. W przeszłości Falkoski grał w drużynach młodzieżowych reprezentacji Brazylii. Na przełomie stycznia i lutego grał dla Canarinhos w turnieju kwalifikacyjnym do tegorocznej olimpiady. W jednym z meczów był nawet kapitanem.
Urodzony w Brazylii Falkoski ma polskie korzenie. Z Polski pochodził jego pradziadek, który swego czasu emigrował do Brazylii, a dokładniej do miejscowości Santo Antonio da Patrulha w pobliżu Porto Alegre. Tam też pradziadek 21-latka założył polskie miasteczko, uchodzące za jedną z pierwszych polskich osad w Brazylii.
Falkoski czuje duże przywiązanie do naszego kraju, tak przynajmniej wynika z jego wypowiedzi. Na łamach „sport.tvp.pl” przyznał, że stara się o polskie obywatelstwo. Póki co nie miał jednak jeszcze żadnego kontaktu z PZPN-em.

 Staram się o polskie obywatelstwo. Nie miałem żadnego kontaktu z polską federacją, ale jestem pewien, że bardzo chętnie przyjęłaby kontakt z wielkim entuzjazmem! – przyznał Falkoski w rozmowie z „TVP Sport”.

To marzenie moje i mojej rodziny. Staramy się skontaktować z polską federacją, aby znaleźć sposób. Byłbym zaszczycony i bardzo szczęśliwy, gdyby tak się stało – dodał.
21-latek czuje się związany z naszym krajem i kulturą. W rozmowie z „TVP Sport” zdradził, że jego rodzina obchodzi polskie święta. Śledzi także to, co dzieje się w polskiej piłce.

–  Moja rodzina świętuje pamiątkowe daty związane z historią kraju! Z muzyką i jedzeniem z Polski! Zawsze byłem blisko polskiej kultury i zawsze ją podziwiałem – ujawnił Ronald Falkoski.

Odkąd byłem mały, śledziłem polską piłkę nożną i marzyłem o grze dla Polski! Kibicowałem Polsce w mistrzostwach Europy oraz w trakcie mundiali. Razem z rodziną robiliśmy nawet małe „strefy kibica”, aby oglądać mecze i dopingować polską reprezentację – uzupełnił.


źródło: tvp sport

Michał Budzich