Gra z maseczką, jest liderem klasyfikacji strzelców i wprowadza zespół do półfinału Ligi Mistrzów. Jerry Bengston udowadnia, że się da?

Jerry Bengtson to kapitan CD Olimpia z Hondurasu. Jego drużyna w nocy z wtorku na środę wyeliminowała kanadyjskie Montreal Impact w ćwierćfinale Ligi Mistrzów w strefie CONCACAF. Wspomniany piłkarz przykuł uwagę mediów tym, że podczas meczów nosi… maseczkę zasłaniającą usta oraz nos.

Nie chce ryzykować

Jerry Bengtson motywuje swoje działanie pandemią koronawirusa. Ponadto, kapitan Olimpii chce uniknąć zakażenia, by nie narażać swojej rodziny. Kapitan ekipy z Hondurasu jednocześnie pokazuje, iż da się uprawiać sport przy założonej maseczce.

Maseczka mu nie przeszkadza

33-latek gra z zasłoniętymi ustami i nosem odkąd wznowiono rozgrywki. Maseczka najwidoczniej nie przeszkadza Honduraninowi, ponieważ jest on liderem klasyfikacji strzelców Ligi Nacional. Ponadto jego drużyna właśnie awansowała do półfinału Ligi Mistrzów CONCACAF. O finał zmierzą się z meksykańskimi Tigres.

Jerry Bengtson w bieżącym sezonie zdobył 9 bramek w 10 spotkaniach. Transfermarkt wycenia Honduranina na 275 tysięcy euro.