Gianluca Di Marzio nie wyklucza transferu Roberta Lewandowskiego. „Mógłby grać w Manchesterze United lub innych klubach”

Gianluca Di Marzio wypowiedział się na łamach „goal.pl” na temat obecnej sytuacji Roberta Lewandowskiego. Włoski dziennikarz nie wyklucza transferu polskiego piłkarza.
Robert Lewandowski jest podstawowym piłkarzem FC Barcelony. W tym sezonie rozegrał we wszystkich rozgrywkach 25 meczów, w których zdobył 12 bramek i zanotował 5 asyst. Mimo że liczby w tym przypadku nie są najgorsze, to jego gra uległa znaczącemu regresowi względem poprzedniego sezonu.
Lewandowski ma wciąż ważny kontrakt z FC Barceloną. Jest on ważny do 2026 roku, a istnieje także możliwość jego przedłużenia o kolejny rok. Mimo to ciężko sobie wyobrazić, by Polak zdołał wypełnić ten kontrakt. Jeśli pojawi się za niego odpowiednia oferta, niewykluczone, że Barca będzie chciała się go pozbyć. Tym bardziej, że od przyszłego sezonu pensja Polaka znacząco wzrośnie.
Zdaniem Gianluci Di Marzio nie można wykluczyć transferu Roberta Lewandowskiego. Włoski ekpert ds. rynku transferowego na łamach „goal.pl” mówił o możliwych przenosinach do Arabii Saudyjskiej, czy też do Premier League. Zdaniem Di Marzio Lewy mógłby sobie poradzić chociażby w Manchesterze United.

– Dla graczy takich jak on, biorąc pod uwagę pensję i karierę, następnym ruchem może być Arabia Saudyjska. Kwestia czy Saudyjczycy zdołają przekonać kolejnych zawodników latem. […] Tak naprawdę zależy, co sam Robert będzie chciał zrobić – powiedział Di Marzio.

Wprawdzie włoskich klubów nie stać na takich piłkarzy jak on, ale może jeszcze zechce zagrać w Premier League. Mógłby grać w Manchesterze United lub innych klubach, które potrzebują napastnika o takim profilu jak on – stwierdził włoski dziennikarz.

źródło: goal.pl

Michał Budzich