Gattuso idzie na rękę Milikowi. Zwrot akcji w Neapolu

Trener Napoli, Gennaro Gattuso wyciągnął dłoń do Arkadiusza Milika. Polak trenuje z zespołem mimo braku zgłoszenia do Serie A i Ligi Europy.

Według Manuela Guardasole sytuacja Arkadiusza Milika nie będzie wyglądać tak źle jak się zapowiadała. Piłkarz miał spędzić najbliższe miesiące trenując indywidualnie. Ponadto, Polak nie został zgłoszony do rozgrywek Serie A i Ligi Europy.

Okazało się jednak, że Milik normalnie trenuje z klubem spod Wezuwiusza. – Są zdjęcia z treningu Napoli. Jeden szczegół: Arek Milik też trenuje z zespołem. Jest wykreślony z Ligi Europy i Serie A, ale nie z sesji u Gattuso – napisał Guardasole na Twitterze i załączył zdjęcia.

Polski napastnik pomimo wielu ofert z innych klubów został w Neapolu. Według włoskich mediów Milik nie będzie miał szans na grę podczas piłkarskiej jesieni. Nie można jednak wykluczyć, że sytuacja związana z pandemią wymusi na klubie zgłoszenie Polaka do rozgrywek.

Arkadiusz Milik wystąpił w barwach Napoli 122 razy. W tym czasie zanotował 48 trafień i 5 asyst. Jego umowa z włoskim klubem wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu.