Francuskie media nie mają wątpliwości, kto wygrałby Złotą Piłkę!

France Football zdecydowało, że w tym roku Gala Złotej Piłki nie odbędzie się. Dziennikarz gazety L’Equipe nie ma wątpliwości, kto wygrałby plebiscyt, gdyby nie koronawirus.

W poniedziałek France Football zdecydowało, że w tym roku żaden zawodnik nie otrzyma Złotej Piłki. Uargumentowali to brakiem wystarczających i uczciwych warunków, aby jakikolwiek piłkarz mógł otrzymać takie wyróżnienie. Szkoda, bo Robert Lewandowski wyglądał na jednego z poważniejszych kandydatów do tego tytułu.

Nie wszyscy są zgodni w tym, że to właśnie kapitan reprezentacji Polski powinien otrzymać takowe wyróżnienie. Według dziennikarza L’Equipe, Anthony’ego Clementa, na zdobycie Złotej Piłki najbardziej zasłużył Karim Benzema.

Benzema to bardziej kompletny zawodnik niż Lewandowski (mimo że ten strzela więcej) i błyszczał, podczas gdy Griezmann przeżył trudny pierwszy sezon w Barcelonie. Kylian Mbappe i Wissam Ben Yedder zostali wstrzymani przez zakończenie sezonu Ligue 1, przez co Benzema był najbardziej regularny ze wszystkich francuskich napastników. Uznanie nie przyjdzie jednak w formie Złotej Piłki, tylko prosto z boiska. To najważniejsze dla kogoś, kto ucieleśnia ideę pięknej gry – napisał dziennikarz

Tak samo twierdzi również Florentino Perez, prezes Realu Madryt, o czym kilka dni temu pisaliśmy.

Nie widziałem, aby jakikolwiek zawodnik miał równie dobry rok jak Benzema. Powinien dostać Złotą Piłkę. Wszyscy nasi piłkarze byli bardzo dobrzy, ale on szczególnie – powiedział prezes Królewskich

Michał Budzich