Francja, Niemcy i Anglia pokonane! Reprezentacja Polski 6-tek wygrywa turniej towarzyski!

Reprezentacja Polski w piłce sześcioosobowej wygrała turniej towarzyski. Rywalami Biało-Czerwonych były Francja, Niemcy i Anglia.
W sobotę, w Kaliszu rozegrano turniej towarzyski 3DSmart Socca Heroes Calisia Castle. W rozgrywkach piłki sześcioosobowej udział wzięły 4 europejskie reprezentacje. Gospodarzem turnieju byli oczywiście Polacy. Do naszego kraju przybyli także reprezentanci Francji, Niemiec i Anglii. Zmagania rozegrano w systemie każdy z każdym.

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w turnieju od meczu z Anglią. Polacy rozgromili swoich rywali wynikiem 6:0. W kolejnym spotkaniu na naszych reprezentantów czekało dużo trudniejsze wyzwanie. Po niezwykle emocjonujących 40 minutach Polacy nieznacznie pokonali Francję wynikiem 3:2. W ostatnim pojedynku Biało-Czerwoni wygrali 3:1 z Niemcami. Z kompletem zwycięstw Polacy sięgnęli po końcowy triumf w rozgrywkach.
Co ciekawe, w turnieju udział wziął Adrian Mierzejewski! 37-latek dopiero co zakończył karierę na pełnowymiarowych boiskach. W sobotę po raz pierwszy spróbował swoich sił w piłce 6-osobowej. W turnieju zdobył jedną bramkę. Ta wpadła w meczu z Francją i dała zwycięstwo naszej reprezentacji.

fot. Dominik Modrzyk

Michał Budzich

Dodaj komentarz