FC Barcelona negocjuje transfer stopera Arsenalu. Agent piłkarza jest w Katalonii

FC Barcelona negocjuje transfer Shkodrana Mustafiego. Agent piłkarza zjawił się w klubie w środę, w celu dopięcia umowy. Niemiec ma być tańszym rozwiązaniem od pierwotnie wpisanych na listę życzeń zawodników.

Klub ze stolicy Katalonii zmaga się ze sporymi kłopotami finansowymi. Zarządu nie stać na spełnienie każdej zachcianki Ronalda Koemana. Holender domagał się przede wszystkim wzmocnienia defensywy. Właśnie w tym celu do Barcelony przyleciał agent Mustafiego. Niemiecki stoper ma być pierwszym zimowym transferem Blaugrany.

„Jestem w Barcelonie. Reprezentuję interesy Mustafiego” – Wyjawił Emre Öztürk.

Brakuje pieniędzy

Nie jest tajemnicą, że Duma Katalonii interesowała się też innymi stoperami. Początkowo łączono z nią Antonio Ruedigera czy Erica Garcie. Z ich zakupu ostatecznie zrezygnowano ze względów finansowych. W zamian wybrano tańszą alternatywę.

Kontrakt 28-latka z Arsenalem wygasa w czerwcu przyszłego roku. Bezpośrednio rzutuje to na cenę, jaką muszą za niego wyłożyć Katalończycy.

Powrót po latach

Mustafi grał La Liga w przeszłości. Wówczas reprezentował barwy Valencii. Z „Nietoperzami” rozstał się w 2016 roku. Wtedy Arsenal wykupił go za 41 mln euro. Dla „Kanonierów” łącznie rozegrał 150 meczów, w których strzelił 9 bramek. Zanotował także 5 asyst.

W tym sezonie defensor w Premier League wystąpił tylko dwa razy. Oprócz tego zanotował także 5 spotkań w Lidze Europy i 2 pucharze EFL.