Fantastyczny mecz Szczęsnego! Polak pobił własny rekord w liczbie interwencji

Wojciech Szczęsny we wczorajszym meczu z Milanem był jedną z najjaśniejszych postaci swojego zespołu. Polak zaliczył w sumie 8 interwencji, co jest jego rekordem od czasu dołączenia do Juventusu.

Wczorajszego wieczoru doszło do hitu w Serie A! W meczu 16. kolejki znajdujący się na pozycji lidera AC Milan zmierzył się Juventusem Turyn. „Stara Dama” nie rozpoczęła tego sezonu ligi włoskiej najlepiej, przez co jej zawodnicy nie mają już zbyt wiele miejsca na błędy. Jeśli podopieczni Andrei Pirlo wciąż chcieli się liczyć w walce o mistrzostwo Włoch, musieli wczoraj pokonać liderujący Milan.

Juventus odrabia straty do lidera

Kibice, którzy zasiedli wczoraj przed telewizorem, nie powinni narzekać na brak emocji. W pojedynku Milanu z Juventusem ujrzeliśmy w sumie 4 bramki, a zwycięsko z tego starcia wyszli podopieczni Pirlo. Dzięki zwycięstwu Juventus przesunął się na 4. pozycję w tabeli ligowej. Do pierwszego w tabeli Milanu traci 7 punktów.

Szczęsny bohaterem Juventusu!

O braku pracy nie powinien mówić Wojtek Szczęsny, który był jednym z najjaśniejszych punktów Juve we wczorajszym spotkaniu. W sumie Polak został zmuszony do interwencji aż 8-krotnie, kapitulując tylko raz. Przy straconej bramce 30-latek raczej nie miał nic do powiedzenia. Jak wyliczył serwis SofaScore, 8 interwencji w jednym meczu jest najwyższą wartością, od kiedy Wojtek strzeże bramki Juventusu.

Michał Budzich