Estonia pobiła rekord świata! Wszystko dzięki jednemu z przepisów

Podczas jednego z weekendowych meczów ligi estońskiej doszło do dość zaskakującej sytuacji. Lauri Suup z Levadii Tallinn opuścił boisko już w… 13. sekundzie.

20 września Levadia Tallinn pokonał na swoim terenie Nomme Kalju 2:1. W tym meczu w barwach drużyny zadebiutował młodziutki Lauri Suup. 16-latek zaliczył bezbłędny debiut, a to wszystko dlatego, że biegał po boisku przez 13 sekund. Suup zachował się bardzo profesjonalnie, ponieważ schodząc z boiska podszedł do trenera i kolegów na ławce rezerwowych, aby przybić z nimi piątki. Równie dobrze mógł uciec do szatni.

Prawie 1/3 składu Levadii nie mogła wziąć udziału w meczu, ponieważ przebywała w izolacji. Trener drużyny z Tallina nie miał jednak problemu ze skompletowaniem składu. Wedle regulaminu ligi estońskiej w pierwszej jedenastce musi znaleźć się co najmniej dwóch wychowanków. Dlatego właśnie Vladimir Vassiljev musiał umieścić w wyjściowym składzie Lauriego Suupa.

Pisaliśmy już kiedyś o podobnych sytuacjach, które dość często mają miejsce w lidze rumuńskiej. Tam trenerzy mają jeszcze większy „problem„, ponieważ w wyjściowej jedenastce musi znaleźć się dwóch zawodników poniżej 21. roku życia.

 

 

Kacper Polaczyk