Estonia boi się Polski, ale mimo to z niej kpi. „Spór o 11 mln nadal będzie wszystko psuł”

Reprezentacja Polski wiosną zagra z Estonią w półfinale baraży o Euro 2024. Choć „Biało-Czerwoni” uchodzą za zdecydowanego faworyta, to estońskie media znalazły powód do kpin z naszej kadry. Wrócili między innymi do… afery premiowej z czasów mundialu w Katarze. 
W czwartek odbyło się losowanie baraży o Euro 2024. Jeśli Polsce uda się wyeliminować Estonię, to w finale zagra z wygranym z dwójki Walia – Finlandia. Ekipa Michała Probierza już teraz uchodzi za faworyta, ale w kraju naszych rywali zwracają uwagę na gęstą atmosferę wokół naszej drużyny.

Obawy i szydera

Estońskie media niemal od razu zaczęły rozpisywać się o Polsce. Większość z nich zdecydowanie faworyzuje „Biało-Czerwonych” i daje im większe szanse na wygraną
– To najsilniejsza drużyna z ligi A Ligi Narodów, która bezpośrednio nie zakwalifikowała się do mistrzostw Europy” – piszą dziennikarze portalu ohtuleht.ee.
Media wspominają jednak gęstą atmosferę w reprezentacji Polski i przypominają aferę premiową. Zaznaczają wprost, że nasza kadra jest zepsuta i pokłócona.

– Polska nie boi się Estonii, ale obawia się, że spór o 11 milionów euro będzie nadal wszystko psuł – brzmi już sam tytuł. 
– Wyciekła tajna obietnica premiera, a w Polsce zapanowało prawdziwe oburzenie. Czołowi zawodnicy zespołu oraz ówczesny trener Czesław Michniewicz zaprzeczali różnicom, ale wiosną rezerwowy bramkarz Łukasz Skorupski udzielił wywiadu, w którym stwierdził coś przeciwnego. Kontynuacja opery mydlanej miała miejsce we wrześniu, kiedy Lewandowski nazwał historię Skorupskiego kłamstwem – pisali dalej. 
Estończycy zauważyli także, że zatrudnienie Fernando Santosa było błędem polskiej reprezentacji. Mimo wszystko widzą poprawę naszych wyników i zdają sobie sprawę, że będzie to trudne spotkanie.