Esportowiec popularniejszy od sportowca? Błaszczykowski przegrywa plebiscyt na Ulubionego Sportowca!

Jak mawiał klasyk „A co to się stanęło”? Od wczoraj sami zadajemy sobie to pytanie. Fani esportu w Polsce pokazali swoją siłę i dzięki nim, Puki Style wygrał plebiscyt na najpopularniejszego sportowca w Polsce organizowanego przez TVP.

Zabawa organizowana przez TVP polegała na wyłonieniu najpopularniejszego sportowca w Polsce. Początkowa faza plebiscytu polegała na zebraniu 16 nazwisk, które znajdują się w orbicie zainteresowań polskich fanów. 16 sportowców, a wśród nich 1 esportowiec, zostało podzielonych na 4 grupy.  Codziennie były przeprowadzone głosowania mające na celu wyłonienie półfinalistów.

Już na samym starcie nazwiska były potężne. Pudzianowski, Małysz, Lewandowski, Gollob, Stoch i … Zygmunciak. Spytacie kto to ten ostatni? Łukasz Zygmunciak, szerzej znany jako „Puki Style” jest profesjonalnym graczem League Of Legends. W ostatnim czasie zyskał ogromną popularność głównie dzięki udanemu występowi w turnieju EU Masters.

Wracając do samego plebiscytu. Puki Style zwyciężył w grupie A, a tym samym awansował do półfinału, w którym zmierzył się z Robertem Lewandowskim. Wiele osób myślało, że to już koniec przygody Zygmunciaka z tym turniejem. Nic bardziej mylnego! W starciu z Lewandowskim zebrał 82% głosów (!), tym samym nie pozostawił złudzeń najlepszemu polskiego piłkarzowi.

Nadszedł czas finału, Puki Style vs Jakub Błaszczykowski. Podobnie jak wcześniej, tak i teraz zwyciężył Puki Style, który wygrał stosunkiem 65%-35% głosów. Warto wspomnieć, że profesjonalnego gracza LOL podczas tego plebiscytu wspierał choćby Mateusz Klich. Podczas prowadzenia konkursu pojawiło się również wiele nieprzychylnych opinii nt. wyników, jak i samego esportu. Jak widać, wygrana esportu nad sportem czasami budzi zazdrość…

Michał Budzich