Ekstraklasa najlepszą ligą świata nie tylko w Polsce!

Po wielu latach starań w końcu udało nam się wyjść z Ekstraklasą daleko w świat. Niestety albo i stety, musieliśmy poczekać na koronawirusa, aby tak się stało. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo już niedługo cały świat będzie wiedział, że Ekstraklasa, to najlepsza liga na świecie!

W związku z tym, że polska liga wraca do gry jako jedna z pierwszych w Europie, stoi przed niepowtarzalną szansą pokazania swojego prawdziwego oblicza przed całym światem. Zagraniczne stacje telewizyjne zabijają się w kolejce po prawa telewizyjne. Na chwilę obecną wiadomo, że mecze będzie można zobaczyć między innymi w Norwegii, Szwecji, Danii oraz Wielkiej Brytanii.

Z założenia sprzedajemy po dwa mecze w każdej kolejce w ramach niewyłącznych licencji. (…) Na tym etapie, według już podpisanych umów, mecze Ekstraklasy będą pokazywane w tym sezonie w co najmniej 16 krajach. Spodziewamy się, że kolejne umowy zostaną podpisane jeszcze w maju lub na początku czerwca – powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA

Prawa do transmisji poszerzyła telewizja Sportdigital. Będzie miała możliwość do transmitowania do 10 kolejnych meczów. Do tego uzyskała pozwolenie do puszczania retransmisji z opóźnieniem do 5 dni. Oznacza to, że do końca w Niemczech, Austrii i Szwajcarii zobaczą nawet 40 meczów Ekstraklasy!

W Portugalii także będzie można zobaczyć polską ligę. Transmisje „Liga Polaca” dla Canal 11 będą promować Pedro Tiba z Lecha Poznań, Andre Martins z Legii Warszawa oraz Tomas Podstawski z Pogoni Szczecin.

Skandynawowie również przygotowują specjalny spot reklamowy, w którym zaprezentują najlepszych zawodników Ekstraklasy oraz stadionową atmosferę. Tamtejsza agencja Spring Media do końca sezonu może pokazać nawet do 88 meczów naszej ligi!

Pamiętajcie, do powrotu Ekstraklasy został już mniej, niż tydzień!

Kacper Polaczyk