Eden Hazard na podium najdroższych transferów? Miał kosztować…

Według Het Laatste Nieuws, Real Madryt kupił Edena Hazarda za 160 milionów euro. Wcześniej podawano jednak, że Królewscy wydano na Belga 100 milionów euro + bonusy. Jeśli informacje wspomnianego źródła są prawdziwe, Hazard będzie trzecim najdroższej sprzedanym piłkarzem na ziemi.

Los Blancos walczyli o skrzydłowego Chelsea długie lata. Dopiero w momencie, gdy jego umowa z londyńczykami dobiegła końca, przypuścili oni konkretny atak, zakończony powodzeniem. Kapitan reprezentacji Belgii dołączył do Królewskich latem 2019 roku. Gdy przybył na Estadio Santiago Bernabéu otrzymał trykot z numerem 7.

Hazard od razu po transferze przyznał, że spełniło się jego marzenie z dzieciństwa.  Tym wprawił w ekscytację fanów, którzy przybyli na stadion, aby go powitać. Wtedy nie przypuszczano, że zanotuje jeden z najgorszych sezonów w karierze.

Były zawodnik Chelsea przez całą kampanię zmagał się z urazami. Ostatecznie udało mu się wystąpić w 22 spotkaniach, w których zaliczył jednego gola i siedem asyst. Nikt w Madrycie nie ukrywa jednak, że to dopiero początek przygody Belga z Królewskimi.

Tymczasem „Het Laatste Nieuws” opublikowało niedawno informację, że Belg kosztował mistrzów Hiszpanii więcej niż podawały media. Nie 100 (120-147 z bonusami), a 160 milionów euro (płatne w trzech ratach). Wówczas podkreślano, że oba kluby nie chcą publikacji tych kwot. Nikt by się nie dowiedział, gdyby nie AFC Tubize.

Jest to belgijska ekipa, w której Hazard spędził kiedyś dwa lata. Dzięki temu należy jej się ekwiwalent w wysokości 800 tysięcy euro. Wiadomo to dlatego, że koreańska firma o podobmej nazwie próbowała wyłudzić pieniądze od banku. Wszczęto postępowanie, na drodze którego ustalono powyższą kwotę.

Tym samym, Eden Hazard będzie teraz uznawany za trzeciego najdrożej sprzedanego piłkarza w historii. Więcej kosztowali tylko Kylian Mbappé (180 milionów euro) oraz Neymar (222 miliony euro).