Dziekanowski skomentował transfer reprezentanta Polski: „Jestem rozczarowany”

Dariusz Dziekanowski ma w zwyczaju co jakiś czas rzucić jakąś kontrowersyjną opinią. Tym razem w swoim felietonie w Przeglądzie Sportowym skomentował transfer Kamila Józwiaka do Derby County.

Saga związana z odejściem Kamila Józwiaka z Lecha Poznań trwała dobrych kilka tygodni. Koniec końców skończyło się happy endem i 22-latek wylądował w angielskim Derby. Polak szybko dostał szansę na debiut, którą wykorzystał i w swoim pierwszym meczu zaliczył asystę. Pomimo porażki Derby Kamil zebrał wiele pozytywnych recenzji.

Darek Dziekanowski postanowił dołożyć od siebie przysłowiowe „trzy grosze” i skomentował transfer reprezentanta Polski do Anglii. Uważa on, że Kamila stać na grę w dużo lepszym klubie niż ten, do którego trafił.

„Z jednej strony zachwycałem się występem Lecha w starciu z Hammarby, z drugiej jestem rozczarowany transferem Kamila Jóźwiaka do Derby.

Jestem daleki od euforii nad transferem Jóźwiaka do Derby. Nie był to dobry moment na sprzedaż tego zawodnika, jestem pewny, że stać go na grę w lepszej lidze niż Championship. Tak naprawdę dopiero teraz pojawiła się szansa, by zyskał znacząco na wartości: zaczął grać w reprezentacji i mógł awansować do europejskich pucharów” – pisze w swoim felietonie dla Przeglądu Sportowego Dziekanowski.

Michał Budzich