Dwóch Polaków w drużynie jesieni Bundesligi! Ciekawe zestawienie

Odpowiedzialny za prowadzenie statystyk portal whoscored.com przedstawił najlepszą jedenastkę rundy jesiennej w Bundeslidze. W zestawieniu nie mogło zabraknąć Roberta Lewandowskiego, jednak nie jest on jedynym Polakiem wśród najlepszych.

Lewandowski i Gikiewicz w drużynie jesieni Bundesligi

Za nami ostatnie starcia w tym roku w Bundeslidze. Kolejne już niedługo, bo 2 stycznia ponownie zobaczymy najlepsze niemieckie drużyny na boiskach. Serwis whoscored.com opublikował najlepszą jedenastkę rundy jesiennej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Mamy w niej kilka zaskoczeń.

Całe zestawienie bazuje na średnich notach, wynikających głównie ze statystyk piłkarzy w dotychczasowych meczach. Po 14. kolejkach najwyższą średnią ocen ma Robert Lewandowski (8.1), co daje mu pewne miejsce w jedenastce najlepszych piłkarzy w Bundeslidze. Poza nim wyróżniony został Rafał Gikiewicz – bramkarz Augsburga.

Liczne zaskoczenia

W zestawieniu mamy kilka niespodzianek. Jedną z nich jest zaledwie jeden reprezentant lidera rozgrywek – Bayernu Monachium. Wydawać by się mogło, że uzupełniający podium Bayer Leverkusen oraz RB Lipsk powinny mieć co najmniej jednego reprezentanta w tego typu zestawieniu, jednak na próżno ich szukać. Za to jedenasty w tabeli Augsburg ma aż dwóch reprezentantów – Gikiewicza oraz Caligiuri’ego.

Michał Budzich