Dramatyczny występ sędziego w meczu Getafe-FC Barcelona. „To jakiś nieśmieszny żart” [REAKCJE]

FC Barcelona zremisowała bezbramkowo z Getafe na inaugurację nowego sezonu LaLiga. Największą gwiazdą tego spotkania był sędzia César Soto Grado. Hiszpan podjął wiele kontrowersyjnych decyzji.

W niedzielny wieczór Robert Lewandowski rozegrał pierwszy mecz w nowym sezonie LaLiga. Pierwszym rywalem jego zespołu było Getafe. Spotkanie zakończyło się remisem. Zarówno FC Barcelona, jak i Getafe nie zdołały znaleźć dostępu do bramki rywala.

Hiszpańscy sędziowie od wielu lat przyzwyczaili nas już do tego, że w meczach LaLiga podejmują oni wiele kontrowersyjnych decyzji. Nie inaczej było podczas niedzielnego wieczoru. Od samego początku spotkania Getafe stosowało niezwykle agresywną grę, na co dawał przyzwolenie César Soto Grado. Pod koniec pierwszej połowy ciśnienia nie wytrzymał jednak Raphinha, który zaatakował rywala łokciem i słusznie wyleciał z boiska. Następnie czerwoną kartkę otrzymał piłkarz Getafe, Jaime Mata, oraz… Xavi.

W niedzielnym meczu César Soto Grado pozwalał na bardzo agresywną grę, lecz nie zawsze był w tym konsekwentny. Podjął kilka, delikatnie mówiąc, dyskusyjnych decyzji. Apogeum zostało osiągnięte w doliczonym czasie gry, kiedy ewidentnie faulowany w polu karnym rywala był Ronald Araujo. Sędzia stwierdził jednak, że piłkę ręką zagrał Gavi. Tę sytuację zobaczycie TUTAJ.

Niedzielne popisy sędziego wywołały ogromne poruszenie wśród kibiców oraz ekspertów. Część z nich była bezlitosna. Zebraliśmy kilka wypowiedzi dziennikarzy oraz fanów na Twitterze.

Michał Budzich