Dramatyczne wydarzenia we Francji. Piłkarz został wprowadzony w śpiączkę. Mbappe zareagował

W Ligue 2 doszło do tragedii. Już w 1. minucie meczu groźnego wypadku doznał Alberth Elis, którego przewieziono do szpitala. Piłkarz pozostaje w śpiączce, a słowa wsparcia wysyła między innymi Kylian Mbappe.

Podczas sobotnich meczów doszło do starcia Girondins Bordeaux z Guingamp. Gospodarze wygrali spotkanie 1-0 po bramce Zana Vipotnika, ale wynik to najmniej istotna sprawa. Już na samym początku widowiska doszło do tragicznych wydarzeń.

Śpiączka

Już w 1. minucie meczu doszło do starcia Albertha Elisa z Donatienem Gomisem. Piłkarz Bordeaux zderzył się z rywalem, w wyniku czego doznał poważnego urazu głowy. Zawodnikowi udzielono pomocy medycznej, ale nie obyło się bez przewiezienia do szpitala, gdzie przeprowadzono zabieg chirurgiczny. Klub wydał oficjalny komunikat w sprawie jego zdrowia.

– Alberth Elis doznał urazu głowy, w wyniku którego zawodnik został wprowadzony w sztuczną śpiączkę farmakologiczną. W nadchodzących dniach będziemy śledzić ewolucję jego stanu zdrowia w szpitalu. W tej chwili nie można jeszcze określić rokowań życiowych i funkcjonalnych Albertha. Klub spodziewa się zatem, że przez kilka dni nie będzie mógł przekazać nowych, decydujących informacji i nie będzie udzielał żadnych dalszych komentarzy na temat stanu zdrowia Albertha – napisali „Żyrondyści”.

Słowa wsparcia

Piłkarze innych klubów ślą słowa wsparcia dla zawodnika oraz jego rodziny, życząc powrotu do zdrowia. Wśród nich jest także Kylian Mbappe. Gwiazdor PSG napisał na swoim Instagramie: „Wszystkie moje pozytywne myśli idą do Ciebie” . Za taką inicjatywę podziękował prezes klubu Gerard Lopez. Jego słowa zacytowano w oświadczeniu.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali swoje wsparcie dla Albertha i jego bliskich, w szczególności klubom z całej Francji. Wasze słowa rozgrzewają nasze serca i są wielką siłą w walce, którą toczy Alberth – napisano.