Dodatkowa rola Lukasa Podolskiego w Górniku Zabrze! „Zarząd Klubu ma zamiar wykorzystać niebagatelne doświadczenie…”

Lukas Podolski objął nowe stanowisko w Górniku Zabrze pomimo kontynuowania swojej kariery sportowej. Nowe obowiązki mają być dla niego formą przygotowania do objęcia wyższych stanowisku w klubie w przyszłości.
W 2021 roku Lukas Podolski spełnił swoją obietnicę z przeszłości i podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Poldi gra w Górniku do dziś. Ma jeszcze ważny kontrakt na przyszły sezon. Przez 3 lata w barwach Górnika rozegrał 88 meczów. Strzelił w nich 20 bramek i zanotował 19 asyst.

Poldi ma obecnie duży wpływ nie tylko na grę Górnika, ale ogólnie na funkcjonowanie tego klubu. Formalnie nie pełnił on jednak w klubie żadnej funkcji poza byciem piłkarzem. Aż do dziś.
W poniedziałek Górnik Zabrze poinformował o objęciu przez Podolskiego nowych roli w strukturach klubu. 38-latek został nowy Ambasadorem Klubu. Ponadto objął funkcję Doradcy Społecznego. Jak czytamy, w jego obowiązkach będzie przede wszystkim: „wspieranie działań Klubu w najważniejszych sprawach dotyczących funkcjonowania Górnika”.

– Zarząd Klubu ma zamiar wykorzystać niebagatelne doświadczenie Lukasa Podolskiego jako piłkarza, a także biznesmena. Zawarta umowa przewiduje konsultacje w tematach sportowych czy dotyczących relacji z Kibicami oraz partnerami biznesowymi. Celem współpracy jest zmaksymalizowanie i wykorzystanie potencjału sportowego, organizacyjnego, jak również marketingowego Klubu oraz wspólna praca na rzecz Górnika Zabrze – czytamy w komunikacie.

– Kontrakt piłkarski Lukasa Podolskiego obowiązuje do końca przyszłego sezonu i to właśnie przy Roosevelta 81 mistrz świata z 2014 roku ma nadzieje zakończyć karierę pełną sukcesów i tytułów. Rola Ambasadora i Społecznego Doradcy Zarządu ma stanowić także formę przygotowania do pełnienia przyszłych funkcji w organach Klubu – czytamy dalej.


fot. Górnik (YouTube)

Michał Budzich