Zwrot akcji ws. Dawida Szwargi. 33-latek pozostaje w Rakowie

Dawid Szwarga ma pozostać w Rakowie Częstochowa na kolejny sezon. Według doniesień mediów 33-latek pozostanie w sztabie Rakowa, jednak jego rola ulegnie zmianie.
Po zakończeniu poprzedniego sezonu z Rakowem Częstochowa pożegnał się Marek Papszun. Wraz z początkiem kampanii 2023/2024 obowiązki pierwszego trenera Rakowa przejął dotychczasowy asystent Papszuna, Dawid Szwarga. 33-latek w nowej roli zdołał wytrzymać zaledwie jeden sezon. Już przed kilkoma tygodniami Raków poinformował o tym, iż Szwarga zakończy pracę na dotychczasowym stanowisku wraz z końcem tego sezonu.

W ostatnich tygodniach dyskutowano nad tym, kto będzie następcą Dawida Szwargi. Władze Rakowa postanowiły nie kombinować i postawiły na sprawdzoną opcję – Marka Papszuna. Nowego-starego trenera oficjalnie potwierdzono w tym tygodniu.

Wszystko wskazywało na to, że Dawid Szwarga dokończy sezon, a następnie pożegna się z Rakowem Częstochowa. Nic bardziej mylnego. Zdaniem portalu „meczyki.pl”, władze Rakowa widzą Dawida Szwargę w sztabie zespołu na kolejny sezon.
Według „Meczyków” Dawid Szwarga będzie pełnił funkcję asystenta Marka Papszuna. Pracował w tej roli przed samodzielnym objęciem pierwszego zespołu Rakowa. Decyzja ta miała być rzekomo inicjatywą samego Marka Papszuna.

Cała sprawa ma ręce i nogi. Wszystko wskazuje na to, że Szwarga faktycznie będzie asystentem Marka Papszuna. Dziś na profilach społecznościowych Rakowa pojawiła się informacja o odejściu dotychczasowych dwóch asystentów – Tomasza Włodarka i Jakuba Dziółki.


źródło: Meczyki

Michał Budzich

Dodaj komentarz