Dawid Kownacki brutalnie zweryfikowany w Bundeslidze. Koncertowo zmarnował wielką szansę

Dawid Kownacki w miniony weekend dostał szansę na grę od pierwszych minut w barwach Werderu Brema. W spotkaniu z Borussią Dortmund nie udźwignął jednak presji i kompletnie zawiódł. „Kicker” nie oszczędził Polaka i wystawił mu najgorszą możliwą notę. 

„Kownaś” miał bardzo udany sezon 2022/23 w 2. Bundeslidze. W 32 meczach w Fortunie Duesseldorf strzelił 14 goli i dołożył 9 asyst. Szybko zaczęły interesować się nim silniejsze kluby, głównie z Bundesligi. Finalnie trafił do Werderu Brema, gdzie miał jeszcze bardziej rozwiną skrzydła i pokazać, że świetna gra w Fortunie nie była przypadkiem.

Tragiczna nota

Niestety jak na razie nie spełnił oczekiwań. Kownacki do tej pory dostawał szanse głównie jako rezerwowy. W piątek jednak wybiegł na mecz z Borussią Dortmund w pierwszym składzie, ale… kompletnie zawiódł.

Co prawda miał świetną okazję już w 10. minucie gry, jednak koncertowo ją popsuł. Później było już tylko gorzej. W sumie Polak zanotował raptem 23 kontakty z piłką i 2 próby dryblingu. Nie oddał ani jednego strzału. Często przegrywał także pojedynki i tracił piłkę.

Niemieckie media nie miały tym samym żadnych problemów z oceną występu Kownackiego. „Kicker” nie zostawił na napastniku suchej nitki i wystawił mu najniższą ocenę, spośród wszystkich piłkarzy na boisku – „5,5” (gdzie „6” to najgorsza nota).

– Kownacki z fatalną notą 5,5 od „Kickera” za mecz Werderu z BVB – najniższa nota spośród wszystkich piłkarzy na boisku – napisał na Twitterze Tomasz Urban z Viaplay.