David Alaba blisko głośnego transferu. „Rozmowy są zaawansowane”

Według doniesień Corriere dello Sport David Alaba może być bohaterem głośnego, darmowego transferu. Wspomniane źródło twierdzi, że agent Austriaka negocjuje z Realem Madryt.

Wiele wskazuje na to, że David Alaba nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium. Obrońca chciał znaczącej podwyżki, na którą Bawarczycy nie mogli sobie pozwolić. Z każdym dniem pojawia się coraz więcej informacji na temat przyszłości Austriaka. Corriere dello Sport podaje, iż Pini Zahavi (agent Alaby), prowadzi zaawansowane rozmowy z działaczami Realu Madryt.

28-latek miałby dołączyć do ekipy Królewskich na zasadzie wolnego transferu. Umowa Alaby z Bayernem wygasa w czerwcu 2021 roku, przez co Real będzie mógł się dogadać z Austriakiem już w styczniu.

Według najnowszych doniesień, obrońca miałby zarabiać w Madrycie około 8 milionów euro netto rocznie. AS potwierdza doniesienia Włochów i twierdzi, że Florentino Perez jest w bardzo dobrym kontakcie z Zahavim przez co negocjacje mogą przebiegać w szybkim tempie.

David Alaba dołączył do Bayernu Monachium w 2008 roku. Od tego czasu wystąpił w jego barwach 396 razy notując przy tym 32 trafienia i 49 asyst.