Dariusz Szpakowski wraca do komentowania! „Nie mogę zawieść oczekiwań”

Dariusz Szpakowski udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Legendarny komentator potwierdził ostatnie doniesienia mówiące o jego powrocie do komentowania piłki nożnej.
Przed kilkoma dniami w mediach pojawiła się informacja o powrocie Dariusza Szpakowskiego do komentowania meczów piłki nożnej. Po raz ostatni zasiadł on przed mikrofonem podczas Mistrzostw Świata 2022. W tym roku ma jednak wrócić do pracy w roli, z której zna go niemal cała Polska. 72-latek ma pracować podczas EURO 2024. Co więcej, ma on także skomentować jedno z dwóch marcowych meczów reprezentacji Polski.
Powyższe doniesienia w rozmowie z WP Sportowe Fakty potwierdził sam zainteresowany. Legendarny komentator jest podekscytowany powrotem do pracy. Jest świadom jednak czekających go wyzwań. Jak sam mówi, ma więcej do stracenia, niż do zyskania.

– Emocje poczuję na pewno w momencie, gdy zasiądę za mikrofonem. Trzeba się dobrze przygotować. To duża odpowiedzialność. Więcej mam do stracenia, niż do zyskania, dlatego powrót wiąże się ze sporym stresem. Ale bardzo się cieszę – wyznał Dariusz Szpakowski.

– Mam świadomość, że nie mogę zawieść oczekiwań, jeżeli chodzi o oddanie emocji, poprowadzenie meczu w tempie, w napięciu. Mam nadzieję, że sprostam – uzupełnił.
Bardzo możliwe, że Dariusza Szpakowskiego usłyszymy już podczas marcowych meczów reprezentacji Polski. Sam zainteresowany przyznał, że jest taka możliwość, jednak nie chce wychodzić przed szereg.

– Pojawił się pomysł, bym skomentował jeden z meczów naszej kadry w marcu. Nie chcę wychodzić przed szereg i niczego deklarować. Mam nadzieję, że uda mi się przynieść szczęście reprezentacji – ujawnił Szpakowski.

źródło: wp sportowe fakty 

Michał Budzich