Czy to będzie koniec Pawła Cibickiego w Ekstraklasie? Sprawę bada FIFA

Sytuacja Pawła Cibickiego wciąż się nie wyklarowała. Szwedzki Związek Piłki Nożnej domaga się zawieszenia zawodnika Pogoni Szczecin. Sprawę szwedzkiego piłkarza z polskimi korzeniami zaczyna badać FIFA.

Już w tamtym roku światło dzienne ujrzała afera z udziałem Pawła Cibickiego. Piłkarza Pogoni Szczecin oskarżano o celowe zdobycie żółtej kartki w jednym z meczów ligi szwedzkiego w sezonie 18/19. W zamian za to Szwed miał otrzymać pieniądze.

Przed kilkoma dniami Cibicki został zawieszony przez Szwedzki Związek Piłki Nożnej aż do zakończenia prawy dot. ustawienia meczu. Zakaz gry nie obowiązuje jednak na terenie Polski.

– Orzeczony przez szwedzką Komisję Dyscyplinarną nakaz tymczasowego zawieszenia zawodnika w meczach piłkarskich oraz wszelkiej aktywności sportowej do czasu zakończenia sprawy karnej dotyczącej match-fixingu, nie obejmuje aktywności sportowych na terenie Polski – przekazał Rzecznik Dyscyplinarny PZPN – Adam Gilarski.

Reprezentanci Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej domagają się jednak, by zawieszenie piłkarza obowiązywało również w Polsce. Prawnicy SvFF poinformowali o tej sprawie FIFA.

–  Z pomocą FIFA chcemy dowiedzieć się, czy istnieje możliwość, aby decyzje naszej komisji dyscyplinarnej miały zastosowanie także w innych krajach. Mamy nadzieję, że FIFA poradzi sobie z tym problemem, jak najszybciej, aby decyzje, które podjęliśmy mogły wejść w życie natychmiastowo – przekazała rzeczniczka SvFF – Christine Stridsberg.

źródło: Onet Sport

Michał Budzich