Czy Robert Lewandowski wróci do Ekstraklasy? Odpowiedział sam zainteresowany

Robert Lewandowski od wielu lat znajduje się na światowym topie. Polak liczy sobie 31 wiosen, co jest najlepszym wiekiem dla piłkarza. A czy kapitan reprezentacji Polski myśli o powrocie do Ekstraklasy? Odpowiedź na to pytanie zdradził w rozmowie z TVP Sport.

Forma Polaka z roku na rok nie spada, a wręcz można powiedzieć, że ciągle rośnie. Kontrakt Lewandowskiego obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, lecz jak sam przyznaje, nie jest to jego ostatnia profesjonalna umowa.

Jak potoczą się losy Roberta po zakończeniu obecnego kontraktu z Bayernem? Kolejna umowa z klubem z Monachium, zmiana otoczenia i przejście do innego silnego klubu, a może powrót do Polski? O tej ostatniej opcji opowiedział sam zainteresowany:

Jest za wcześnie, żebym w ogóle o tym myślał. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, czy chciałbym wrócić, czy byłaby taka opcja. Grałem w Ekstraklasie tylko dwa lata i był to niesamowity czas, który bardzo dobrze wspominam, bo wiele się nauczyłem, wiele przeżyłem i tak naprawdę wyszedłem z niej do wielkiej piłki. Mam same dobre wspomnienia – stwierdził Lewandowski

Poza tym Robert oznajmił, iż nadal orientuje się w aktualnej sytuacji Ekstraklasy. Głównie interesują go poczynania dwóch klubów – Legii i Lecha.

Wiem, że to drużyny, które ze sobą najbardziej rywalizują. Grałem w Lechu i zawsze będę doceniał i dobrze wspominał ten czas – to, co tam wygrałem i udało mi się zdobyć. Z biegiem czasu stałem się neutralną osobą, która ogląda też mecze Legii – rzekł Lewandowski.

Poza tematem Ekstraklasy została poruszona kwestia reprezentacji Polski. Robert ma nadzieję, że w kadrze wraz z czasem pojawią się nowe twarze.

Trzeba liczyć na to, że pojawią się kolejni młodzi, ale też mogą to być bardziej doświadczeni gracze, którzy walczyli o miejsce w reprezentacji, ich forma wystrzeliła albo dojrzeli piłkarsko i sprawią, że będą wartością dodaną reprezentacji. Ja na to liczę. Jeśli spojrzymy na to, jak wyglądała nasza reprezentacja w ostatnim czasie, to było kilka nowych nazwisk, ale moim zdaniem im więcej, tym lepiej. Większa rywalizacja jest zawsze dobra. Nie będę podawał nazwisk, bo granie w klubie, a w reprezentacji to dwie rzeczy. Liczę, że ktoś nowy pojawi się i pomoże reprezentacji – powiedział Lewandowski.

Robert Lewandowski notuje kolejny świetny sezon, który wciąż trwa. Wraz z Bayernem sięgnął po mistrzostwo kraju, a rywalizacja w Lidze Mistrzów powróci w sierpniu. Dotychczas w 41 meczach tego sezonu Polak zdobył 48 bramek i zanotował 6 asyst. Dorobek ten może poprawić już jutro – w ostatniej kolejce Bundesligi. A w sierpniu powraca Liga Mistrzów, gdzie Lewy i spółka powalczą o triumf w najważniejszych klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie.

Michał Budzich