Czy mecz z Legii z Karabachem może zostać odwołany? Ciężka sytuacja w Azerbejdżanie

Na czwartek jest zaplanowany mecz Legia – Karabach Agdam w ramach IV rundy eliminacji do Ligi Europy. Przez napiętą sytuację w Azerbejdżanie mecz może stanąć pod znakiem zapytania.

W czwartek o godzinie 20:00 Legia Warszawa na własnym boisku ma podjąć zespół Karabachu Agdam. Stawką pojedynku jest awans do fazy grupowej Ligi Europy, na który liczą oba kluby.

Wątpliwości co do odbycia meczu budzi niepewna sytuacja w kraju rywali warszawskiej Legii, gdzie konflikt na linii Azerbejdżan-Armenia nabiera na sile. W Azerbejdżanie wprowadzono stan wojenny i odwołano niemal wszystkie loty międzypaństwowe, co utrudnia dotarcie Karabachu do Polski na mecz z Legią.

Jeśli lot Azerów do Polski – który jest zaplanowany na wtorek – zostanie odwołany, to wciąż mają oni inne opcje transportu. Jedną z nich jest przejazd autokarem do innego kraju, a następnie stamtąd udać się samolotem do Polski. Możliwe też, że lot nie zostanie odwołany, a piłkarze wraz ze sztabem spokojnie dolecą na mecz.

Są pewne ograniczenia, ale one bardziej odnoszą się do, że tak powiem, spraw wewnętrznych. Nie sądzę, aby był problem z przylotem do Polski. Do Warszawy wybieramy się we wtorek, w razie czego można lot przełożyć na środę. Ale, jeśli nagle nic się nie zmieni w bardzo złym kierunku, to przylatujemy i gramy. – mówił w rozmowie z Super Expressem rzecznik prasowy Karabachu

Michał Budzich