Czesław Michniewicz pożegna się z reprezentacją Polski U-21! Znamy potencjalnego następcę

W dzisiejszej Misji Futbol Tomasz Smokowski podał informację, że Czesław Michniewicz pożegna się z reprezentacją Polski U-21. Ekspert piłkarski podał również potencjalnego następcę.

Pod koniec września Czesław Michniewicz został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Legii Warszawa. Od samego początku kibice zastanawiali się, w jaki sposób trener będzie łączył pracę w klubie i w reprezentacji. Teraz trener Michniewicz może mieć jeden problem z głowy.

– To chyba informacja, którą już możemy podać. Czesław Michniewicz nie jest już trenerem reprezentacji Polski do lat 21. Poprowadzi jednak kadrę w meczu z Bułgarią – podał Smokowski przed samym startem programu.

O końcu przygody Michniewicz w młodzieżowej reprezentacji Polski mówiło się niemal od momentu przedstawienia go jako nowego trenera Legii. Wówczas pytanie brzmiało „kiedy?”. Teraz już wiemy, że po ponad trzech latach selekcjoner pożegna się z reprezentacją Polski U-21. Tak jak wszyscy przypuszczaliśmy, następcą 50-latka ma zostać Jacek Magiera, który do tej pory prowadził reprezentację U-19.

Polski szkoleniowiec był selekcjonerem reprezentacji Polski U-21 od lipca 2017 roku. W tym czasie poprowadził kadrę w 26 meczach, z których 14 wygrał, zanotował 6 remisów i 6 przegrał. Przed reprezentacją dwa ostatnie spotkania w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2021. Pierwszy z nich już jutro z Bułgarią, prawdopodobnie będzie to ostatni mecz Michniewicza w roli trenera reprezentacji.

Michał Budzich