Cracovia odświeża swój herb! Klub nawiązuje do historii

Władze Cracovii postanowił nieco odświeżyć swój herb. Nowa wersja herbu nawiązuje do historii, przy jednoczesnym dumnym spojrzeniu na przyszłość.




Cracovia jest najstarszym obecnie istniejącym klubem piłkarskim w Polsce. Klub został założony w 1906 roku. Pierwsza odznaka Cracovii została ustanowiona w 1908 roku. Nie odbiegała on znacząco od obecnie obowiązującego herbu.

źródło: polskielogo.net

W kolejnych latach herb Cracovii ulegał nieznacznym modyfikacjom. Przede wszystkim zmieniła się kolorystyka. Z herbu zniknął żółty kolor. Następnie kilkukrotnie dochodziło do kosmetycznych zmian.

W tym roku Cracovia dokonała kolejnego odświeżenia swojego herbu. Klub postanowił nawiązać do historii. Przede wszystkim został dodany charakterystyczny sznur wokół drzewca flagi. Ten element był obecny na wcześniejszych wersjach herbu Cracovii. – Charakterystycznym elementem odznak wydanych w pierwszej połowie XX wieku był sznur zawinięty wokół drzewca flagi. Ten element dodany został do odświeżonego znaku, jako bezpośrednie nawiązanie do wspaniałej historii klubu – czytamy. Delikatnie odświeżone zostały także pozostałe składowe herbu.




Odświeżenie herbu jest nie tylko nawiązaniem do przeszłości, lecz także spojrzeniem w przyszłość. – Nasz odświeżony herb jest tym, czym jest #CracoviaOdNowa – dumnym spojrzeniem w przyszłość, jednocześnie pamiętając i wyrażając szacunek dla naszej wspaniałej historii – czytamy.


źródło: cracovia, polskielogo.net

Michał Budzich

Dodaj komentarz