Co z transferem Milika? AS Roma znalazła alternatywę

Saga transferowa z Arkadiuszem Milikiem trwa już dobrych kilka tygodni. Napastnikowi najbliżej do AS Romy, ale Polak wciąż zwleka z podjęciem decyzji. Władze włoskiego klubu powoli zaczynają mieć dość czekania i znalazły alternatywę dla Milika.

Arkadiusz Milik miał zostać piłkarzem Juventusu, lecz plany pokrzyżowało mu zwolnienie Maurizio Sarriego. Polak jest bliski dołączenia do AS Romy, lecz ciągle zwleka z decyzją. W weekend przeszedł testy medyczne, a La Gazzetta dello Sport poinformowała, że Giallorossi chcieli obniżyć kwotę transferu ze względu na kiepski stan kolana napastnika.

AS Roma szybko zdementowała te plotki, wydając specjalne oświadczenie. Transfer jest już na ostatniej prostej, lecz wciąż brakuje podpisu Arkadiusza Milika. Giallorossi powoli tracą cierpliwość. W mediach pojawiła się informacja, że Roma zaczęła szukać alternatywy dla Polaka, a jedną z nich miałby być Luka Jović z Realu Madryt.

Jović dołączył do Realu Madryt przed poprzednim sezonie, lecz o tym epizodzie chciałby jak najszybciej zapomnieć. Serb ma za sobą kiepskie rozgrywki, a Królewscy woleliby go wypożyczyć, niż sprzedawać. Według włoskich sam Jović miał się zgodzić na takie rozwiązanie, więc transfer Milika do Romy nie jest już taki pewny.

Kacper Polaczyk