Co z przyszłością Michała Probierza? PZPN się zabezpieczył

Wynik baraży zadecyduje o przyszłości Michała Probierza w roli selekcjonera reprezentacji Polski. To po meczu z Walią ma zapaść decyzja o tym, czy Probierz pozostanie na stanowisku. PZPN zabezpieczył się specjalnym zapisem w kontrakcie.

Michał Probierz objął reprezentację Polski we wrześniu 2023 roku. 51-latek przejął obowiązki selekcjonera po zwolnionym chwilę wcześniej Fernando Santosie. Do tej pory reprezentacja Probierza rozegrała 5 meczów. 3 z nich kończyły się zwycięstwem, a 2-krotnie padał remis.

Probierz podpisał kontrakt we wrześniu 2023 roku. Według medialnych przesłanek ma on obowiązywać do końca eliminacji do Mistrzostw Świata 2026. PZPN postanowił się jednak zabezpieczyć jednym zapisem w kontrakcie.
Dzięki wspomnianemu zapisowi w kontrakcie PZPN może podziękować Probierzowi za współpracę już po zakończeniu baraży o awans na EURO 2024. O szczegółach poinformował portal „sport.tvp.pl”. Do wcześniejszego zakończenia pracy Michała Probierza może dojść w przypadku braku kwalifikacji na Mistrzostwa Europy. Tym samym decyzja o tym, czy Probierz pozostanie na stanowisku zapadnie po wtorkowym meczu z Walią.
Decyzja o przyszłości Michała Probierza z pewnością nie zostanie podjęta pochopnie. We wtorek gramy z Walią. W środę piłkarze, sztab i przedstawiciele federacji wracają do kraju. Jak informuje „TVP Sport”, w czwartek ma dojść do spotkania zarządu PZPN. Wtedy najprawdopodobniej zostaną przedyskutowane wszystkie kwestie związane z reprezentacją. Tematy rozmów i ich charakter z pewnością będą zależeć od wyniku meczu z Walią.


źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich