Co z powrotem Ibry do reprezentacji Szwecji? Znamy odpowiedź selekcjonera!

Po ostatnim wpisie Zlatana na twitterze obrońcy reprezentacji Polski z pewnością drżeli na myśl o spotkaniu ze Szwedem na Euro. Jak się jednak okazuje, trener reprezentacji Szwecji nie ma zamiaru w najbliższym czasie powoływać na zgrupowanie 39-letniego napastnika.

Przed kilkoma dniami Zlatan Ibrahimović opublikował na swoim twitterze tajemnicze zdjęcie w koszulce reprezentacji Szwecji z podpisem „Dawno się nie widzieliśmy”. Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź ze strony selekcjonera.

W internecie zawrzało, a kibice już robili sobie nadzieję na powrót Zlatana do reprezentacji Trzech Koron. Głos zabrał selekcjoner Szwedów, który wyraził się w tej sprawie jasno. Obrońcy naszej reprezentacji mogą spać spokojnie, Ibra – na ten moment – na Euro raczej nam nie zagrozi.

– Ludzie pokazali mi ten wpis, ale nie rozumiem, o co mu chodzi. Nie poświęcam temu uwagi. To jest poza mną. Przypominam, że ponad cztery lata temu Zlatan zakończył reprezentacyjną karierę – stwierdził Janne Andersson.

Selekcjoner szwedzkiej drużyny narodowej nie postanawia się w tej kwestii ugiąć. Zlatan ostatni mecz w reprezentacji rozegrał 22 czerwca 2016 roku na EURO 2016. Turniej we Francji zakończył się dla Trzech Koron fatalnie, zdobyli oni bowiem w trzech meczach zaledwie jeden punkt, a tym samym musieli pożegnać się z turniejem. Po turnieju ogłosił „oficjalne” zakończenie kariery reprezentacyjnej.

Zlatan Ibrahimović bez wątpienia jest legendą szwedzkiej piłki. Poza niezliczoną ilością indywidualnych osiągnieć świętował wiele sukcesów w piłce klubowej. Nie można również zapominać o jego występach w drużynie narodowej, w której zagrał w 116 meczach i zdobył 62 bramki.

Michał Budzich