Co z budżetem Wieczystej Kraków po awansie do drugiej ligi? Peszko zdradził, czego się spodziewa

Sławomir Peszko w rozmowie z Ligowcem wypowiedział się na temat budżetu Wieczystej Kraków w przypadku awansu do drugiej ligi. Przypominamy słowa byłego reprezentanta z lutego w sprawie finansów, jakie może otrzymać klub z Małopolski.

 

Zmierzają po awans

Wieczysta Kraków pewnie zmierza po awans do drugiej ligi. Ekipa prowadzona przez Sławomira Peszko ma 72 punkty po 30 kolejkach trzeciej ligi.

Do końca sezonu pozostały cztery mecze, a klub ma siedem punktów przewagi nad drugim miejscem. Wieczysta zanotowała tylko cztery porażki w bieżącym sezonie. Wiele wskazuje więc na to, że w przyszłym sezonie zobaczymy krakowską ekipę na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce.

 

Jakie za tym idą ambicje? Sławomir Peszko w rozmowie z Ligowcem opowiedział o potencjalnym budżecie w II lidze. Były reprezentant Polski liczy na podwojenie aktualnych finansów i kolejną walkę o awans.

– Jaki budżet ma Wieczysta Kraków? Myślę, że duży, ale po awansie spodziewam się, że będzie podwojony. Cel numer jeden to jest wyjście z III ligi, a później w drugiej mamy szansę już od szóstego miejsca. Jakby był awans, to drużyna będzie prawdopodobnie też wzmocniona, trzy-cztery pozycje – mówił w Sławomir Peszko na kanale Ligowiec.

Źródło: Ligowiec

Dodaj komentarz