Co w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów? Francuski dziennikarz obawia się, czy Marsylia utrzyma Milika

Arkadiusz Milik dopiero co dołączył do ekipy Olympique Marsylia. Według francuskiego dziennikarza Romaina Canutiego klub może nie utrzymać Polaka w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów.

Marsylska zadyma

Ostatnie dni w Marsylii są gorące. Atak na ośrodek treningowy, zwolnienie trenera, a później przypuszczenia o odejściu Arkadiusza Milika. Sytuacja OM nie wygląda kolorowo, co może oznaczać, że klub z południa Francji nie zakwalifikuje się do rozgrywek europejskich. To związane będzie z ogromnymi stratami finansowymi. O to, czy Milik zostanie w Olympique obawia się francuski dziennikarz, Romain Canuti.

– Pamiętajcie, że kiedy na przykład podpisaliśmy kontrakt z Pedrettim, miał w swoim kontrakcie klauzulę, która brzmiała: „Jeśli OM nie zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, mam klauzulę odejścia w wysokości 6 mln euro”. Po roku odszedł do Lyonu, a o jego zapisie nie wiedział żaden dziennikarz do ostatniej chwili. To samo dotyczy Milika, w jego umowie mogą być klauzule i za kilka miesięcy dowiemy się o tym. Dlatego musimy być ostrożni. Jest to pożyczka z obowiązkową opcją zakupu, więc nie sądzę, aby mogło dojść do jego odejścia w następnych 18 miesiącach, ale to się dopiero okaże – cytuje Francuza portal Onet Sport.

– Zwykle bywam optymistą, ale tutaj nie możemy za bardzo naciskać i myślę, że nie skończymy na podium w tym sezonie. Jeśli uda nam się utrzymać Milika bez Ligi Mistrzów, będziemy musieli zgarnąć nową siłę roboczą, będzie sporo wyjazdów. Ale kiedy przyjdzie czas, aby go odbudować, powiem sobie: „Wykonaliśmy najtrudniejszą część, mamy napastnika” – dodał Canuti.

Polak opuści Marsylię?

Arkadiusz Milik dołączył do Olympique Marsylia na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia. Francuzi mają obowiązek wykupić Polaka z Napoli już w czerwcu. Tak jak jednak wspomniał Romain Canuti, nie wiadomo, czy w kontrakcie nie ma klauzuli o awansie do Ligi Mistrzów. Na temat wszelkich detali w umowie najprawdopodobniej dowiemy się latem.

Słaba perspektywa

Marsylia zajmuje 9. miejsce w tabeli Ligue 1. Do miejsca gwarantującego eliminacje do LM traci 13 punktów. Do końca sezonu muszą rozegrać jeszcze 18 kolejek.

Źródło: Onet Sport