Co dalej z Jakubem Kiwiorem? Agent zdradza plany Arsenalu na polskiego piłkarza

Agent Jakuba Kiwiora ujawnił plany Arsenalu na polskiego piłkarza. Pomimo dużego zainteresowania reprezentantem Polski najprawdopodobniej pozostanie on w zespole Kanonierów na dłużej.
Jakub Kiwior trafił do Arsenalu w styczniu tego roku. Kanonierzy zapłacili za polskiego obrońcę 25 milionów euro. 23-latek ma ważny kontrakt z angielskim zespołem do czerwca 2028 roku. Póki co Jakub Kiwior pełni jedynie rolę rezerwowego w zespole Mikela Artety. Przez blisko rok spędzony w Anglii Kiwior rozegrał 19 meczów.
Mimo braku regularnej gry zainteresowanie Jakubem Kiwiorem nie maleje. Co i rusz w mediach pojawiają się nowe plotki łączące 23-latka z uznanymi klubami. W tym kontekście wymieniano m.in. AC Milan. Włoski klub rozważał sprowadzenie Kiwiora na zasadzie wypożyczenia.
Mimo dużego zainteresowania ze strony innych klubów nie wydaje się, by Arsenal chciał oddać swojego rezerwowego zawodnika. Kulisy na łamach „sport.tvp.pl” ujawnił agent zawodnika, Paweł Zimończyk. Jak się dowiadujemy, Kiwior na 99% zostanie w Arsenalu. W obozie piłkarza panuje przekonanie, że jest on zawodnikiem na lata.

– Kuba jest piłkarzem Arsenalu, ma ważny kontrakt i według wszystkich naszych informacji, jest „zawodnikiem na lata”. Na 99 procent zostaje w Londynie. Mamy konkretne zapytania o Kubę z wielu klubów, ale o wszystkim decyduje Arsenal i stanowisko jest jasne. Kuba zostaje w Arsenalu – ujawnił agent Kiwiora.

źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich