Co dalej z Czesławem Michniewiczem? Kolejny klub rozważa jego zatrudnienie

Kolejny klub zainteresował się Czesławem Michniewiczem. Tym razem medialne doniesienia dotarły z Ukrainy.

Od początku tego roku Czesław Michniewicz pozostaje bezrobotny. Wraz z końcem 2022 roku 53-latek zakończył pracę z reprezentacją Polski. Wcześniej w swojej karierze trenerskiej prowadził takie kluby jak m.in. Legia Warszawa, Termalica Nieciecza, Pogoń Szczecin, czy Lech Poznań.

Po zakończeniu pracy w reprezentacji Polski w mediach co jakiś czas pojawiały się plotki łączące Michniewicza z różnymi miejscami pracy. Najpierw była mowa o zainteresowaniu ze strony szkockiego klubu Aberdeen. Ostatnio pojawiła się jednak informacja dotycząca potencjalnego objęcia zagranicznej reprezentacji. Według medialnych doniesień Michniewicz miał znaleźć się w kręgu zainteresowania reprezentacji Chile.

Pomimo licznych plotek Czesław Michniewicz wciąż pozostaje bezrobotny. Ostatnio pojawiła się kolejna plotka wiążąca polskiego trenera z objęciem klubu. Jak informuje ukraiński portal „Tribuna.com”, byłym selekcjonerem reprezentacji Polski zainteresowały się władze Dynama Kijów. Poza Michniewiczem rozważani mają być Shota Arveladze i Nenad Bjelica.

– Bez względu na złożony charakter Michniewicza, jego podejście przynosi konkretne rezultaty. Bez pięknej gry i pozytywnego wizerunku, ale jego podejście przynosi efekty – piszą ukraińscy dziennikarze cytowani przez „Przegląd Sportowy”.

Obecny sezon nie układa się po myśli Dynama Kijów. W lidze ukraińskiej Dynamo zajmuje dopiero 4. lokatę. Biało-Niebieskim jeszcze gorzej poszło na arenie międzynarodowej. Z Ligą Europy pożegnali się już na etapie fazy grupowej. W sześciu meczach uzbierali zaledwie 1 punkt i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie. Obecnie trenerem Dynama jest legendarny, 77-letni Mircea Lucescu.


źródło: Tribuna.com, Przegląd Sportowy

Michał Budzich