Chaos w Barcelonie. Xavi został przymuszony do zmiany kadry na mecz Ligi Mistrzów

FC Barcelona podjęła dziwne decyzje przed meczem z Royal Antwerp w Lidze Mistrzów. Blaugrana opublikowała kadrę meczową na to spotkanie, po czym ją zmieniła. „RAC1” przedstawia teraz nowe fakty w całym tym zamieszaniu. 
Ostatnio Barca przegrała 2-4 z Gironą i jeszcze bardziej zagęściła wokół siebie atmosferę. Już teraz pojawiają się informacje o kolejnych tarciach, jakie mają miejsce w drużynie. Co więcej, słychać również o możliwym zwolnieniu Xaviego i zastąpieniu go innym trenerem.

Laporta się wtrącił?

Na razie jednak to Hiszpan pozostaje na stanowisku szkoleniowca i w środę poprowadzi Barcelonę w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Blaugrana ma już pewny awans z grupy, więc w spotkaniu z Royal Antwerp szansę na odpoczynek mieli dostać podstawowi zawodnicy. W pierwotnie opublikowanej kadrze meczowej zabrakło Roberta Lewandowskiego czy Ronalda Araujo i Ilkaya Gundogana.
Finalnie wspomniani zawodnicy… i tak udali się z drużyną do Belgii. Xavi podkreśla co prawda, że mogą oni liczyć na odpoczynek, a sama zmiana wyniknęła z przedłużonego pobytu w Antwerpii.
– Zmiana na liście powołanych wystąpiła ze względu na to, że zostaniemy tutaj dzień dłużej. Wszyscy podjęliśmy taką decyzję. Jeśli chodzi o rotację, to normalną rzeczą jest to, że mając awans, szansę na grę mogą otrzymać młodzi piłkarze czy tacy, którzy w ostatnim czasie grali mniej – podkreślał na konferencji. 
Nowe informacje w tej sprawie przedstawiła rozgłośnia „RAC1”. Dziennikarze twierdzą, że to nie Xavi podjął decyzję o zabraniu Lewandowskiego, Araujo i Gundogana do Belgii. Odgórnie narzucić miał mu to Joan Laporta.